У сезон простудних і вірусних захворювань кожний з нас часто або рідко, але стикається з болем в горлі. Хтось переносить подібну недугу стійко, а для когось це перший сигнал для пильного догляду за собою коханим. Необхідно розрізняти причини виникнення болю, щоб бути готовим дати правильну відсіч захворюванню.

 


Однією з причин болю в горлі виступає таке захворювання як тонзиліт. Особливості протікання і лікувальні процедури для подолання тонзиліту обговорює сімейний лікар клініки "Eurolab", кандидат медичних наук Гетьман Олеся Іванівна.

Тонзиліт є запаленням піднебінних мигдалин (гланд). Розрізняють гострий і хронічний тонзиліт.

Гострий тонзиліт вельми поширене захворювання, яке виявляється в збільшенні і можливому нагноєнні гланд або піднебінних мигдалин. Гостра форма тонзиліту супроводжується гострим початком - різким порушенням самопочуття, збільшенням температури тіла, осіданням на гландах нальоту, сильним болем в горлі при ковтанні. Такий стан вимушує хворого залишити поточні справи і взятися за усунення недуги, унаслідок дуже поганого самопочуття пустити захворювання на самоплив може дозволити собі далеко не кожен. Лікування гострого тонзиліту звичайно відбувається за допомогою антибіотикотерапії і тому необхідна консультація лікаря. Можливо, володарі хорошої імунної системи можуть подолати цей різновид тонзиліту при мінімальному лікуванні, але саме такий результат згодом небезпечний серйозними ускладненнями.

Хронічний тонзиліт, на відміну від гострого, протікає дещо повільніше. Симптоми можуть спостерігатися протягом тривалого часу, вони також вимагають лікування, але часто залишаються без уваги хворого і тим більше без візиту до лікаря. Найчастіше такий різновид тонзиліту дійсно може бути вилікуваний за рахунок попереднього досвіду - необхідно виконати ті ж процедури, які використовувалися при лікуванні раніше перенесеного захворювання. Хронічний тонзиліт може бути обумовлений особливістю анатомічної конституції людини (формою мигдалин), дією специфічних чинників (будь то, наприклад, частий і надмірний вплив гарячого/холодного повітря або робота в місцях постійного скупчення людей). Загострення може трапитися під дією різних чинників - будь-яке переохолодження, протяг або тимчасове ослаблення імунітету. Інфекція, що потрапила в організм, таким чином, осідає на природних його воротях, тобто гландах, знищується за рахунок місцевого імунітету, не маючи можливості розповсюдитися на інші органи і привести до їх запалення.
Продовження При перших симптомах тонзиліту